Özel dedektiflik kuruluşları çözüme ihtiyaç duyulan birçok konuda hizmet vermektedir. Öncelikle takip ve araştırma olmak üzere kurumsal araştırmalar ve ticari araştırmalar da en sık hizmet verilen konulardır. Bunların yanı sıra delile ihtiyaç duyulan hemen her durumda dedektif hizmetleri konuya ışık tutarlar.

Kişisel olarak, bilgi edinmek istediğiniz konu hakkında araştırma yaparak ancak yüzeysel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Fakat konuyu bir dedektifin ele alması çok daha farklı olacaktır. Özel dedektiflik yapan kuruluşlar, geçmiş yıllarda edindikleri tecrübeler sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir biçimde, detaylı sonuçlara ulaşabilmektedirler. Bu noktada önemli olan, dedektiflik hizmeti veren kuruluşları iyi etüt etmektir.

Mahkemeye yansımış konularda ise elinizde geçerli delillerin, belgelerin olması gerekmektedir. Aksi halde söyleyeceğiniz her şey asılsız görünecektir. Bu tür durumlarda özel dedektif hizmeti veren kuruluşlardan faydalanmak lehinize olacaktır. Çünkü dedektif, yaptığı çalışmalarda elde ettiği her tür bilgiyi, size belgeleriyle birlikte sunar.

Bugünlerde birçok şirket gözetim ve denetim işlerini özel dedektif şirketlerine devretmiştir. Bu hem şirketin üzerindeki iş yükünü hafifletmiş hem de maliyet konusunda avantaj sağlamıştır.

Görüldüğü üzere, bu tür konular hakkında edinilen deneyimler özel dedektiflere duyulan ihtiyacı arttırmıştır.

Csi dedektiflik olarak yasalarca sakıncası olmayan her konuda danışmanlık ve hizmet sunmaktayız.