Böcek Tarama, Casus Kamera Tespit

Yaşadığımız teknoloji çağında elektronik bazlı dinleme ve görüntü kayıt cihazları boyutları açısından oldukça gelişmiş duruma gelmiştir. Bu tip cihazlar hem istihbarat toplama hem de kötü niyetli kişiler tarafından sıklıkla baş vurulan çözüm yoludur. Bu tip girişimleri engellemek ve kritik bilgilerinizi koruma amaçlı tek çözüm periyodik olarak tarama yaptırmaktır. Ortak kullanım alanları risk taşıdığı gibi kişisel alanlara dikkat etmek önem taşımaktadır. Örneğin şirkete ait toplantı odaları ya da kişisel ofisiniz.

Bu tip cihazlar hakkında biraz bilgi vermemiz gerekirse ilk söylenecek söz profesyonel olanlarının oldukça küçük oldukları. Öyle ki bazılarını çıplak gözle görmek oldukça zordur. Birde kullandığınız kişisel cihazların içine montaj yapılmış olanları vardır. Örneğin ofisinizdeki yazıcı ya da uydu alıcınız rahatlıkla dineleme cihazı ve casus kameraya dönüştürülebilir. İşini bilen biri tarafından çok kısa sürede işlem gerçekleştirilebilir. Bu tip cihazlara örnek çoğaltmak gerekirse tv kumandanız, klimanız, tv ya da odada bulundurduğunuz saat veya radyonuz üzerinden sizi dinliyor ya da gözlemliyor olabilirler.

Böcek adı ile tabir edilen dinleme ve görüntü alma cihazlarının profesyonellik derecesine göre boyutu, kayıt yeteneği değişebilir. Bazı cihazların kamera mercekleri toplu iğne başından bile küçüktür.

Bu tip cihazları tespit için frekans taraması gerekir. Bu tarama tamamıyla net sonuç vererek tam bir güvenlik sunar.

Böcek ve casus kamera hizmetlerimiz arasında bulunup ülke çapında hizmet vermekteyiz. Görüşmelerimizde şüphe duyduğunuz yönde en uygun çalışmayı önermekteyiz.

Böcek ve Casus Kamera Taraması Ne Kadar Vakit Alır?

Tarama tespit işlem süresi tarama yapılacak alana göre değişiklik gösterir. Fakat en az bir saat kadar süre alır.

Tarama ve Tespit İşlemi ihtiyacı Neden Oluşur?

  • Şantaja maruz kaldıysanız
  • Tehdit altındaysanız
  • Bilgi güvenliği risk altındaysa
  • Şirket hakkında kritik toplantıları koruma amaçlı

Bunlar gibi birçok başlık sıralanabilir.

Tarama Tespit İşlemleri fiyat aralığı?

Tarama tespit fiyat aralığı metrekare üzerinden hesaplanır. Yine fiyatlandırma yapılacak taramanın türüne göre değişiklik gösterir. En uygun fiyatı almak için firmamızla iletişime geçerek konu hakkında net bilgi alabilirsiniz.