Bu yazımızda aldatma üzerine deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz. Aldatmanın nedenleri çeşitlilik gösterebilir . Amacımız ortada bir ihanet varsa nasıl tespit edileceği konusunda yardımcı olmak.
Erkekleri ele alırsak, aldatma yaşı ortalama 30 ila 45 arasında yoğunluk kazanıyor. Gelen talepleri incelediğimizde özellikle 40 yaş sonrası erkeklerde bazı değişiklikler gözlemlendiğini tespit ettik. Genellikle ekonomik olarak nispeten iyi koşullara ulaşmış erkekler farklı arayışlara girebiliyor. Ya da arkadaş etkisinde kalıp farklı alışkanlıkları deneyimleme merakı oluşuyor.

Aldatılmayı kimse kendine konduramaz, kimse böyle bir şeyin kendi başına geleceğini düşünmez. Aldatılmanın en ağır ve iz bırakanı eşler arasında olanıdır. Bu durum bir kez yaşandıysa silinmesi imkansız izler bırakır. Tekrar birleşilse bile hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Karşınızdaki insana bakışınız tamamen değişir ve bununla o birlikteliğe devam etmek birçok sıkıntıyı beraberinde getirir. Yaptığımız araştırmalar sonrası bazen müşterimiz ile görüşmelerimiz devam eder. Bu bize aldatılma sonrası kişilerin nasıl kararlar aldıkları ve ne düşündükleri konusunda fikir verir. Bu süreci çok şiddetli bir fırtına gibi düşünürsek fırtına dindiğinde insanlar düşünürler. Olumlu ve olumsuz şartları daha net değerlendirmek için elde ettiği verileri vardır artık. Bazıları kendilerinde suç arar bazıları ise karşı tarafı ömür boyu suçlarlar. Burada bizim bir telkinimiz olamaz çünkü iki kişi arasında yaşananı sadece onlar bilir. Bizim yararlı olacağımız tek konu her seferinde inkar edilen ve yalanlanan aldatma durumunu netleştirmektir. Bunu netleştirmek gerçeklerle yüz yüze gelmek zor olsa da gereklidir. Böyle bir şüpheyi sürüncemede bırakmak her gün bu şüphe ile uyanmak kişiyi bunalıma iter. Bu durum diğer her şeyden daha yıpratıcıdır. Diğer bir söylemle konu kangren hale geldiyse kesip atmak yaşama devam etmek tek seçenektir.

Yine yaptığımız araştırmalardan sonra izlenimlerimizde kişileri evli ise evliliğe değilse ilişkiye devam ettiklerini gördük. Hatta sorunlarını çözmüş eskisinden daha mutlu olanlar bile var. Yaptığı yanlışı fark eden ve bunu telafi edebilmek için var gücü ile mücadele eden çok kişi var. Madalyonun diğer yüzü ise bu duruma asla alışamayan sırf çocukları olduğu için devam eden kişilerde var. Diğer seçenek ise bu yaşanan durumu kabul edemeyip ayrılanlar. Aldatmanın psikolojik nedenleri bizim konumuzun dışında olan bir konu. Biz bu durumla karşı karşıya kalan kişilere daha net karar verme seçeneği sunmak için profesyonel anlamda destek veriyoruz.

NASIL ANLAŞILIR

Aldatan ya da aldatmaya meyilli erkekte oluşan değişimleri maddeler halinde sıralarsak;

-Giyim tarzını değiştirmek ve daha dikkat çeken, modaya uygun alışveriş biçimi

-Dikkat çekici lüks araç merakı

-Rutinler dışında kendine zaman ayırma çabası

-Daha önce ortalıkta duran telefonun şifrelenmesi ve artık gizleniyor olması

-Banyoda uzun süreler kalmak (Genellikle whatsapp yazışmaları)

-Telefonu sesiz modda kullanmak

-Gece ya da gündüz bahaneler yada tartşmalar üretip kısa kaçışlar yapmak

-İş seyahati ya da aylık/yıllık toplantıları bahane edip şehir dışı kaçamakları yapmak

-Eve geliş gidiş rutin saatlerinin çeşitli bahaneler ile aksatılması

-Eve girmeden önce araçta uzun süre kalması ( mesajları siliyor olabilir)

-Eşlerini meşgul edecek sosyal etkinlik bulma çabaları

-Eşlerine karşı ilgisizlik

-Sebepsiz yere kavga çıkarıp evden uzaklaşma-Konuşma/Tartışmalarda baskın çıkma (Fazla soru sorulmaması için)

-Sporla bu zamana kadar pek ilgilenmeyen ama son zamanlarda ani gelişen spor yapıp kilo verme isteği

-Eşindeki fiziksel değişiklikleri fark edememeleri

-Eşinden fiziksel ve ruhsal uzaklaşma

-Toplum içinde sizi küçümsemesi yada aşağılaması

-Çocuklarına karşı ilgisizlik

-Daha önce hiç ilgilenmediği konulara karşı ilgi duyması ve bunları sizinle paylaşması

-Yeni hobiler edinmesi ve bunlara extra zaman ayırma durumu

-Olmadığı gibi biri olup sizi aşağılması

-Önceden fikirlerinize değer verirken şimdi fikirlerinizi ve sunduğunuz çözümleri beğenmemesi

Saydıklarımız en önemli ve en çok göze batan davranışlardır. Bu maddelerden üç tanesini bile gözlemliyorsanız sıkıntı var ya da olacak demektir.
Özel dedektif olarak çoğu zaman içinde hiç olmak istemediğimiz durumlar içinde kaldık. Fakat her zaman gerçekleri ortaya çıkarmak için hizmet verdik.
Kadın aldatmasında ise durum oldukça farklıdır. Kadın aldatıyorsa tespit etmek oldukça zordur.
Kadın yaradılış olarak erkelerden daha hızlı düşünüp mantığa uygun bir bahane bulur. Ya da konuyu öyle bir karıştırır ki ne sorduğunuzu bile unutursunuz. Kadının görüştüğü biri var ve buluşacak ise bütün senaryo yazılmıştır, siz sadece konuk oyuncu olursunuz. Nerede olduğunu söyleyeceği yer önceden bellidir. Oraya hangi bayan arkadaşı ile gittiği ne yaptıkları senaryosu çok önceden yazılmış ve ezberlenmiştir. Telefonunu kapatması ya da sessize almasını da o senaryoya uygun anlatır ve kabul ettirilir.
Başta da söylediğimiz gibi kadınlar kolay kolay yakayı ele vermez, profesyonel özel dedektif yardımı olmadan olan biteni anlamanız zordur.

Yine de maddeler halinde saymak gerekirse;

-Eşine karşı ilgisizlik

-Çalışıyorsa iş çıkış saatlerinde farklı bir programı olması

-Evde ise daha fazla dışarda vakit geçirme durumu

-Yine telefon önemli ama genellikle siz bakmadan önce oradaki mesajların tamamı silinir

-İş seyahatiniz varsa bu durum mutlaka değerlendirilir

-Seksten kaçınma

-Sürekli huzursuz davranışlar

-Alışkanlıklarının değişmesi ve daha önce ilgisi olmayan hobilere yada konulara vakit ayırması

-Eşini küçümseme hatalarını arayım yüzüne vurma

Boşanma yada ayrılma ilgili dolaylı yoldan konular açıp konuya bakışınızı test ederler

-Saçına ve görünüşüne her zamankinden daha fazla zaman ayırır ve harcama yapar

Görüldüğü gibi erkekler için sayılan maddeler kadar çok değil belirtiler. Fakat biz hepsini biliyoruz. Bir bayanı gözetim altına aldıysak her an her şey olabilir, bunun için extra bir konsantrasyon içinde oluruz. Özel dedektiflik mesleğinde uzunca bir süredir hizmet vermekteyiz. Deneyimlerimiz her zaman bir adım önde olmamızı mümkün kılmıştır.

Aldatma olmasa bile şüphesi insanı gerçekten yıpratır. Bu süreçte ilişkilerde yıpranır ve tamiri mümkün olmayan durumlar oluşur. Bizim amacımız bize başvuran kişi kimse ona gerçekleri göstermek. Kimse aldatılarak yaşamayı hak etmez. Bugüne kadar çok fazla insana kılavuz olduk ve yeni kararları öncesinde durumu net görmelerini sağladık. Böyle üzücü bir durumu kimsenin yaşamasını istemeyiz fakat ne yazık ki sıklıkla yaşanmaya devam ediyor.
Bu tür bir şüpheniz var ise profesyonel yardıma ihtiyacınız var demektir. Kendi yapacağınız araştırma sağlıklı bir sonuç vermeyeceği gibi bazı noktaların karanlıkta kalmasına sebep olur. Unutmayın aldatan kişi dürüst davranmayacak ve çeşitli yalanlarla bu durumdan sıyrılmaya çalışacaktır. Bu sebepten dolayı bir araştırma yaptırmaya karar verirseniz durumu fark ettiğinizi belli etmeyin. İyi bir özel dedektif, size gerçeği tüm açıklığıyla sunacaktır.
Yapılacak araştırmanın sonucuna göre boşanma olasılığı oluşur ise mahkeme aşamasında bazı delillere ihtiyacınız olacaktır. Özel dedektif büromuz bu delilleri büyük bir titizlikle toplar. Csi özel dedektif bürosu gizliğinizi güvence altına alır. Yapılan araştırma sadece anlaşılan kişiye teslim edilir.
Özel dedektif büromuza günün her saati ulaşıp, detaylı bilgi alabilirsiniz.