Dedektiflik büroları son yıllarda oldukça yaygın hale gelmiştir. Csi dedektiflik 19 yılı aşan bir süredir kesintisiz hizmet sunan bir kuruluştur. Yaptığımız araştırmalardaki ciddiyet ve iş disiplini bizi bu noktaya getiren en önemli unsurdur. Hali hazırda önemli avukatlık bürolarına hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz farklı konularda olup,  yasalarca bir engel olmadığı her alanda hizmet vermekteyiz.

Dedektiflik Büroları Nasıl Çalışır ?

Dedektiflik büroları yaptığı araştırmaları kati surette gizli tutmalıdırlar. Yapılan araştırma sürecinde deşifre olmadan edinilecek maksimum bilgi ve belgeye ulaşmalıdır. Dedektiflik büroları araştırma sürecinde karşısına çıkan her tür veriyi delil sayılabilir hale getirmekte usta olmalıdır. Eğer bu beceriye sahip değilse yapılan araştırmadan verim alınması imkansızdır. Csi özel dedektiflik bürosu olarak çok farklı araştırma deneyimleri elde ettik. Bu deneyimler sayesinde bugün önümüze gelen her dosyada sonuç alma yüzdemizi net olarak söyleyebiliyoruz.

Dedektiflik büroları hangi konuları araştırır ?

Dedektiflik büroları çok farklı araştırma konularında hizmet sunabilir. En çok talep edilen araştırma konusu eş takibi konusudur. Eş takibi bazen boşanma amaçlı bazen de şüpheleri giderme amaçlı olabilir. Yine çok talep olan diğer konu ise evlilik öncesi araştırmadır. Bu araştırma türü ihmale gelecek bir konu değildir. Eğer giderilemeyen soru işaretleri varsa bu araştırma gerçekten çok gereklidir. Bunu kendinizde yapmaya çalışabilirsiniz fakat elde edeceğiniz bilgi çok kısıtlı olacaktır. Bu konuların dışında alacak verecek, borçlu şahıs araştırması, dolandırıcılık, sahtecilik, tehdit, şantaj, şirketsel araştırmalar, yada mahkeme yansımış davalar için delil gibi, saymakla bitmeyecek konularda dedektiflik büroları ile çalışabilirsiniz. Burada en önemli faktör çalıştığınız dedektiflik bürosunun hizmet kalitesidir. Eğer konu hakkında yeterli deneyimi olmayan bir özel dedektiflik bürosunu seçmişseniz sonuç almayı hayal dahi etmeyin.

Dedektiflik büroları nasıl delil toplar ?

Dedektiflik büroları hizmet verdiği araştırmada delil toplayarak ilerlemek durumundadır. Delil yoksa araştırma sonuca gitmeyecek ve bir kazanım durumu söz konusu olmayacaktır. Araştırma konusu ne olursa olsun her detay önem taşır. Elde edilen detaylar önemsiz gibi görünebilir fakat bu detayların toplamı bir resim oluşturur. Bu resmi doğru okursanız sizi sonuca götürecek ip uçları ortaya çıkacaktır. Farklı  bir konu ise dedektiflik büroları işlerini yaparken olabildiğince görsel veri toplamalıdır. Görsel veriler yani fotoğraf ve video görüntüleri kolay çürütülebilir deliller değildir. Görsel deliller usule uygun elde edildiği sürece birinci derece delil sayılır. Dedektiflik büromuz delil toplama konusunda uzmanlaşmış bir kuruluştur. Yaptığımız araştırmalarda başarılı olma sebeplerimizden biride bu konuda çok deneyimli olmamızdır.

Dedektiflik büroları hangi konularda hizmet sunamaz ?

Dedektiflik büroları umuma kapalı alanlarda çalışmaz

Dedektiflik büroları özel hayata müdahale edemez

Dedektiflik büroları telefon dinlemesi yapamaz

Dedektiflik büroları  T.C yasalarınca suç teşkil eden hiçbir araştırma içinde bulunamaz

Dedektiflik Büroları Nasıl Seçilir ?

Dedektiflik bürosu seçerken çok dikkatli davranılmalıdır. Ülke çapında özel dedektiflik alanında hizmet verdiğini iddia eden otuz dan fazla dedektiflik bürosu vardır. Fakat bunların çoğu kişisel bir hevesle bu işin içine girmiş bir grup acemidir. Araştırmanızı bu kişilerin ellerine teslim etmek çok riskli bir hareket olacaktır. Bu kişiler akıla mantığa aykırı söylemlerle göz boyayarak işinizi çok kolay çözebilecekleri konusunda vaatlerde bulunarak araştırmanızı üstlenmek isterler. Eğer bu tip kişilere kanıp araştırmanızı verirseniz sonu hiç olumlu olmayacaktır. Bu konuda birkaç ip ucu vermek gerekirse, bol görselle süslenmiş sitelerden uzak durunuz. Yaptığınız ön görüşmede karşınızdaki kişi tarafından  ne kadar anlaşıldığınızı not ediniz. Yapılacak araştırmanın çok kolay olacağını söyleyen ve çeşitli yan bilgi toplama tekniklerinden bahseden dedektiflik bürolarından uzak durunuz. Web sayfalarında 25 yıllık deneyim diye başlık atan dedektiflik bürolarının  web site domain yaşını sorguladığınızda 3-4 yıldır yayında olduğunu göreceksiniz. Gerçekçi olmak gerekirse işini düzgün yapan altı yada yedi firma mevcuttur. Dedektiflik hizmeti almadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı şiddetle öneriyoruz.

Csi özel dedektif bürosu olarak çalıştığımız avukatlık bürolarından referans sunmaktayız. Bizimle çalışmayı düşündüğünüzde bu avukatlardan yaptığımız araştırmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dedektiflik Bürolarının elde ettiği görsel veriler delil sayılır mı ?

Dedektiflik büroları hizmet verdiği araştırmalarda görsel veriler toplarlar. Bu görsel veriler fotoğraf ve video görüntüsü olabilir. Görsel veriler mahkemelerce delil sayılırlar fakat nasıl elde edildikleri önemli bir konudur. Bu görsel verilerin toplanış şekilleri çok önemlidir. İlk olarak yasalara aykırı şekilde olmamalıdır ve umuma açık alanlarda alınmış olmalıdır. Bunun dışında bir dizi devamlılık sunulmalıdır. Yani basitçe alınmış iki kare fotoğraf bazen işinizi görmeyebilir. Kapsamlı ve devamlılığı sürdüren yapıdaki görsel veriler her zaman ön planda olur ve bir kanaat oluşturur. Bu konuda deneyimi olmayan dedektiflik bürosu size bunların yeteceğini söyleyerek araştırmanızı sonlandırmak ister. Bu sebepten profesyonel özel dedektiflik büroları bu tip araştırmaları olması gerektiği gibi yaparak sonuca ulaşmanıza yardımcı olurlar.

Dedektiflik Büroları Kaç Saat Çalışırlar ?

Çalışma saatleri araştırmanın durumuna göre değişiklik gösterir. Hedef  şahıs aktif ise çalışma durdurulmaz. Bu konu dedektiflik bürosu ile ön görüşme sürecinde görüşülür ve çalışma sistemi bu duruma göre şekil alır. Bu durum ücretlendirmeye etki eder mi ? Evet ücretlendirme konusunda artı yada eksi yönde bir durum söz konusudur. Csi Özel dedektiflik bürosu olarak bu tür durumları genelde müşterimize yansıtmadan çözüyoruz.

Dedektiflik Büroları Araştırma Süreleri

Dedektiflik büroları genelde haftalık yada iki haftalık paket halinde araştırma süresi sunarlar. Fakat yapılacak araştırmanın değişkenlerini bilemezsiniz. Örneğin eş takibi konusunu ele alalım. Eş takibi araştırması hedef kişinin diğer kişi ile görüşme sıklığına bağlıdır. Görüşme sıklığı ne kadar fazla ise o kadar çabuk sonuçlanır. Fakat bazı durumlarda görüşme olduğu halde görüntü alma konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Eş takibi araştırmalarında deşifre olma durumunu göze alamayız, bu sebepten araştırmanın gizliliğini riske etmemek için uygun olan başka bir görüşme beklenir. Farklı konulardaki araştırmalar ise extra bir durum yok ise genelde bir hafta içinde tamamlanır. Bazı araştırmalar kendi bünyesinde zorluklar taşır, bu araştırmalarda sabırla ilerlemek gerekir. Bazı araştırmalarda iğne ile kuyu kazmak deyimini bizzat tecrübe ettik. Küçük bir ip ucu bulup bir diğerine ekler ve bunun üzerinden ilerlersiniz. Özel dedektiflik zor meslektir ve herkese göre değildir. Bazı vasıfları bünyesinde bulundurmanız gereklidir.

Dedektiflik Büroları Telefon Dinler mi ?

Dedektiflik büroları telefon dinlemesi yapmaz. Bu yasalarca mümkün değildir. Zaten telefon dinlemesi yapabilecek teknolojik bir imkan söz konusu değildir. Bu tip dinlemeler emniyet birimlerimiz tarafından savcılık izni ile gerçekleşir. Telefon dinlemesi yapılması için farklı casus yazılımlar mevcuttur fakat bu tip yazılımlar hedef şahısın telefonuna fiziksel erişim gerektirir. Bu tip casus yazılımları önermiyoruz. İlk olarak bu tip yazılımlardan elde edilen veriler delil olarak kullanılmaz. İkincisi ise bu t c yasalarınca suçtur. Geçenlerde gazetede haber olarak çıkan bir yazıyı konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız için linke tıklayıp okuyabilirsiniz.

Dedektiflik Büroları Casus Böcek Tarama Hizmetleri

Dedektiflik büroları casus böcek diye tabir edilen dinleme ve kamera cihazlarını tespit edilmesi için zaman zaman hizmet verirler. Casus böcek taraması tek bir cihaz üzerinden yapılmaz. Bu tip cihazlar farklı yapıda ve frekans aralığı farklı olabilir. Bu sebepten üç farklı cihazla farklı frekans aralığında tarama yapılması gerekir. Bu tip detaylı bir hizmeti vermek için binlerce dolar değerinde cihazlar kullanılır. Böyle bir talep söz konusu olduğunda dedektiflik büromuzun sürekli çalıştığı, bu konuda ülke çapında en iyi hizmeti veren firma ile çalışmanıza aracılık ederiz.

Bu sayfamızda özel dedektiflik büroları ve araştırma alanları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Dedektiflik bürolarının hizmet kapsamı saydığımız hizmetler ile sınırlı olmayıp daha spesifik konularda da hizmet vermektedirler. Google arama motoru başta olmak üzere birçok yerden farklı araştırma konuları hakkında bilgi edinebilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Özel dedektiflik hizmetlerinden faydalanmanız gerekiyorsa iyi bir araştırma yapmalı ve ona göre karar vermeniz yararınıza olacaktır. Araştırma konusu her ne olursa olsun özel dedektiflik büromuza danışabilir fikir alabilirsiniz.

Saygılarımızla