Csi Dedektiflik, araştırma yapılan konuların gizli tutulması konusunda tam bir garanti verir. Sözleşme ile çalışma şartları belirlenen araştırma konusu kesinlikle üçüncü şahıslara teslim edilmez. Çalışma süresince hizmet verdiğimiz kişi yada kuruluşlar, araştırma son bulana kadar konuyu üçüncü şahıslara aktarmamalıdır. Yapılan araştırmanın gizli tutulması, çalışma şartlarının sağlıklı yürütebilmesi için çok önemlidir.

Çalışma süresince elde edilen belge, doküman, görsel nitelik taşıyan deliller, sadece sözleşmede ismi geçen kişiye teslim edilir. Elde edilen deliller bir yıl süre ile arşiv niteliğinde kilit altında tutulur. Dedektifin elde ettiği deliller mahkemede geçerlidir.

Araştırma yapacağımız konu hakkında karşılıklı sözleşme yapılır ve sözleşmede belirtilen şartlar esas alınarak çalışılır.

Her biri kendi alanında profesyonel özelliklere sahip dedektif kadromuz, çalışma süresince deşifre olmadan görev yaparlar. Araştırma süresince sık sık araç ve ekip değişikliği yapılır. Çalışma disiplininden kesinlikle ödün verilmez.